Etykieta produktu kosmetycznego w USA

Sprzedaż polskiego kosmetyku na rynku USA wymaga zapoznania się z wymogami prawo kosmetycznego w USA. Produkt kosmetyczny oferowany na rynku USA, zarówno ten który jest oferowany w klasycznym kanale sprzedaży detalicznej, jak i ten sprzedawany przez Amazon.com, musi być zgodny z regulacjami prawnymi w USA. Jednym z takich wymogów jest dostosowanie etykiety kosmetyku do przepisów prawa kosmetycznego w Stanach Zjednoczonych.

Oto przykład kosmetyku który jest produkowany w Polsce i jest planowany do do sprzedaży internetowej w USA. Jak widać z poniższego rysunku są trzy główne aspekty które wymagały dostosowania produktu kosmetycznego do przepisów prawnych w USA.

etykieta kosmetyku usa
Etykieta kosmetyku w USA
  • Produkt kosmetyczny oferowany w USA nie może używać składników zakazanych w Stanach Zjednoczonych.
  • Produkt kosmetyczny nie może zawierać treści sugerujących właściwości lecznicze ponieważ taki produkt będzie uznany za lek w Stanach Zjednoczonych, co wiąże się z bardziej rygorystycznymi wymogami prawnymi w USA.
  • Szata graficzna opakowania musi spełniać specyficzne wymogi prawa federalnego w USA.

Prawo kosmetyczne w USA

Dlaczego dostosowanie polskiego kosmetyku do wymogów prawa kosmetycznego w USA jest tak ważne? Po pierwsze, dostosowanie etykiety produktu kosmetycznego pozwoliło Klientowi na uniknięcie wielu kosztownych niespodzianek w Stanach Zjednoczonych. W przypadku wprowadzenia produktu kosmetycznego do sprzedaży na Amazon.com i zwrotu produktu przez konsumenta który doświadczył negatywne skutki uboczne, firma Amazon dokładniej przygląda się polskiemu kosmetykowi oferowanym na Amazon.com. Regulamin sprzedaży na Amazon wymaga od każdego sprzedawcy Amazon, aby jego produkt sprzedawany w USA był zgodny z wymogami prawa amerykańskiego. Prawnicy firmy Amazon bardzo szybko ustala, iż oferowany polski kosmetyk nie spełnia wymogów prawa w USA, co da firmie Amazon podstawę do zawieszenia sprzedaży na Amazon, włącznie z zablokowaniem konta Amazon. Polski sprzedawca kosmetyków niezgodnych z prawem USA nie tylko straci dochodowy kanał sprzedaży w USA, ale także setki tysięcy dolarów na stworzenie nowego produktu kosmetycznego, przerobienie opakowań i materiałów marketingowych.