Wysyłka przez Amazon FBA USA

Europejski sprzedawca rozważający sprzedaż produktów na Amazon.com musi przemyśleć, w jaki sposób produkty będą dostarczone do klientów używających portal Amazon. Istnieją tutaj dwie opcje dla polskiego sprzedawcy na Amazon. Sprzedawca Amazon dostarcza produkty, które będą oferowane do firmy Amazon, która będzie magazynować taki produkty w jednym ze swoich magazynów Amazon na terenie Stanów Zjednoczonych. Druga opcja jest wysłanie polskiego produktu oferowanego na Amazon do swojego własnego magazynu w USA. Rozważmy każdą z tych opcji.

wysyłka kontenera usa
Wysyłka kontenera do USA

Usługa logistyczna Amazon FBA

Polski sprzedawca na Amazon, korzystający z Amazon FBA, czyli usług logistyczny oferowanych przez Amazon będzie w stanie w bardzo łatwy sposób rozwiązać kwestie logistyczne związane ze sprzedażą internetowa na rynku amerykańskim. Sprzedawca, korzystając z Amazon FBA, będzie miał dostęp do poniższej infrastruktury.

Wysyłka Amazon FBA USA

Wysyłka Amazon FBA Wiosna 2020

Użycie serwisu logistycznego Amazon FBA w bardzo szybki sposób rozwiązuje kwestie logistyczne polskiego sprzedawcy na Amazon. Warto założyć, iż usługi logistyczne Amazon będą kosztować sprzedawcę około 20% ceny produkty, więc w przypadku sprzedaży internetowej wysoko marżowych to rozwiązanie ma sens. Wiele zmieniło się od Wiosny 2020 roku. Amazon ograniczył wysyłkę towarów magazynowanych w Amazon FBA tylko do bardzo wąskiej kategorii produktów a sprzedawcy internetowi zostali zamrożeni ze sprzedażą swoich produktów na okres paru miesięcy. Pomimo iż amerykańscy konsumenci drastycznie zabrali się za robienie zakupów w internecie, Amazon podniósł sprzedaż o 25%, to towar sprzedawców Amazon został zablokowany w magazynach Amazon FBA.

Sprzedaż na Amazon i wysyłka z własnego magazynu w USA

W okresie Luty- Czerwiec 2020, wygranymi byli sprzedawcy Amazon, którzy zainwestowali w opcje własnego magazynu na terenie USA. Sprzedawcy Amazon, którzy magazynują towar we własnym magazynie na terenie Stanów Zjednoczonych mieli dostęp do milionów amerykanów, którzy siedząc w domach drastycznie zabrali się za kupowanie na Amazon.com. Podczas gdy konkurencja na pewno nie spala i bardzo mocno chciała wykorzystać nowy trend, prowadzenie sprzedaży wysyłkowej nie było możliwe. Gdy w Maju 2020 Amazon rozpoczął wysyłki, magazyny Amazon FBA robił to z olbrzymim opóźnieniem. Nie wszystko było proste nawet dla sprzedawców korzystających z własnej opcji wysyłkowej w USA. Niektórzy sprzedawcy na Amazon natrafili na spore przeszkody spowodowane koronawirusem. W niektórych amerykańskich stanach władze stanowe zabroniły pracownikom magazynowym pracowania w magazynach w okresie kwarantanny.  Sprzedawcy Amazon magazynujący towar na południu USA najbardziej skorzystali na sytuacji. W większości przypadków ich produkty były wysyłane do amerykańskich klientów Amazon.com.

Sprzedaż internetowa prowadzona w okresie wirusa COVID-19 powinna być dobrym doświadczeniem dla sprzedawców Amazon. Ponieważ nie zapowiada się, że pandemia szybko skończy się w USA, polscy sprzedawcy na Amazon powinni wprowadzić zmiany do swoich modeli biznesowych. Polegania jedynie na wysyłkach Amazon FBA jest bardzo ryzykownym rozwiązaniem. Warto o tym pamiętać szczególnie w okresie największej sprzedaży na Amazon, w okresie pomiędzy Świętem Dziękczynienia i Grudniem 2020 roku.

Facebook
Twitter
Email