Przejdź do treści
Strona główna » Wysyłka przez Amazon FBA USA

Wysyłka przez Amazon FBA USA

  Europejski sprzedawca rozważający sprzedaż produktów na Amazon.com musi przemyśleć, w jaki sposób produkty będą dostarczone do amerykańskich konsumentów robiących zakupy na Amazon.com. Istnieją tutaj dwie opcje dla polskiego sprzedawcy na Amazon. Sprzedawca Amazon dostarcza produkty do magazynów Amazon na terenie Stanów Zjednoczonych. Druga opcja to wysyłka produktów oferowanych na Amazon do swojego własnego magazynu na terenie Stanów Zjednoczonych. Rozważmy każdą z tych opcji.

  Usługa logistyczna Amazon FBA

  Zagraniczny sprzedawca na Amazon, korzystający z magazynowania Amazon FBA, czyli usług logistycznych oferowanych przez Amazon będzie mógł korzystać z następującej infrastruktury.

  • Ponad 100 magazynów na terenie Stanów Zjednoczonych
  • 50 samolotów
  • 600 tysięcy pracowników Amazon
  • 20 tysięcy samochodów dostawczych
  • 10 tysięcy naczep ciężarowych
  • Ponad 3 tysiące elektrycznych samochodów dostawczych.

  Wysyłka Amazon FBA a wiosna 2020

  Użycie serwisu logistycznego Amazon FBA w bardzo szybki sposób rozwiązuje większość  kwestii logistycznych zagranicznego sprzedawcy na Amazon USA. Takie usługi logistyczne Amazon będą kosztować sprzedawcę około 20% ceny produkty, więc w przypadku prowadzenia sprzedaży produktów wysoko marżowych to rozwiązanie ma sens. Wiele zmieniło się od Wiosny 2020 roku. Amazon ograniczył wysyłkę towarów magazynowanych w Amazon FBA tylko do bardzo wąskiej kategorii produktów a sprzedawcy internetowi zostali zamrożeni ze sprzedażą swoich produktów na okres paru miesięcy. Pomimo iż amerykańscy konsumenci drastycznie zabrali się za robienie zakupów w internecie, Amazon podniósł sprzedaż o 25%, to towar sprzedawców Amazon został zablokowany w magazynach Amazon FBA.

  Sprzedaż na Amazon a opcja wysyłki z własnego magazynu w USA

  W okresie Luty- Czerwiec 2020, wygranymi byli sprzedawcy Amazon, którzy zainwestowali w opcje własnego magazynu na terenie USA. Sprzedawcy Amazon, którzy magazynują towar we własnym magazynie na terenie Stanów Zjednoczonych mieli dostęp do milionów amerykanów, którzy siedząc w domach drastycznie zabrali się za kupowanie na Amazon.com. Podczas gdy konkurencja na pewno nie spala i bardzo mocno chciała wykorzystać nowy trend, prowadzenie sprzedaży wysyłkowej nie było możliwe. Gdy w Maju 2020 Amazon rozpoczął wysyłki, magazyny Amazon FBA robił to z olbrzymim opóźnieniem. Nie wszystko było proste nawet dla sprzedawców korzystających z własnej opcji wysyłkowej w USA. Niektórzy sprzedawcy na Amazon natrafili na spore przeszkody spowodowane koronawirusem. W niektórych amerykańskich stanach władze stanowe zabroniły pracownikom magazynowym pracowania w magazynach w okresie kwarantanny.  Sprzedawcy Amazon magazynujący towar na południu USA najbardziej skorzystali na sytuacji. W większości przypadków ich produkty były wysyłane do amerykańskich klientów Amazon.com.

  Sprzedaż internetowa prowadzona w okresie wirusa COVID-19 powinna być dobrym doświadczeniem dla sprzedawców Amazon. Polegania jedynie na wysyłkach Amazon FBA jest bardzo ryzykownym rozwiązaniem. Warto o tym pamiętać szczególnie w okresie największej sprzedaży na Amazon, w okresie pomiędzy Świętem Dziękczynienia i Grudniem.