Sklep internetowy w USA

Czy da się zarobić na prowadzeniu sprzedaży internetowej w USA? Czy warto inwestować w budowanie sklepu internetowego w USA? Wielu przedsiębiorców z Polski nie do końca wierzy w silę sprzedaży internetowej jak i szanse polskiego przedsiębiorcy na zbudowanie sprzedaży internetowej będąc po drugiej strony oceanu.

Dla przedsiębiorców wytrwałych, otwartych na ciągle pozyskiwanie wiedzy i gotowych na nowe wyzwania udaje się to zrobić. Jeden z moich europejskich klientów w ciągu paru lat zbudował sklep internetowy skierowany na rynki zagraniczne, przez który sprzedaje swoje produkty także na rynku USA. Zapewne nie było to proste, ale jak mówią w USA nic co jest łatwe nie jest warte walki. Nie jestem wielkim ekspertem od e-commerce, to nie moja rola ani wartość którą dostarczam swoim klientom, ale podczas współpracy z europejski klientem dowiedziałem się wiele ciekawych informacji związanych ze sprzedażą internetową. Oto niektóre z nich.

Sprzedaż internetowa w USA wymaga odpowiedniego produktu

Jeżeli masz zamiar sprzedawać w USA coś co według Ciebie jest dobre lub dobrze sprzedaje się w Europie to jesteś w olbrzymim błędzie. Nie jest ważne co Ty chcesz sprzedawać w Stanach Zjednoczonych, ale co poszukuje Twój potencjalny klient w USA lub czy Twój produkt rozwiązuje realny problem klienta amerykańskiego.

Poważne marze na produktach sprzedawanych w USA

Jeżeli Twoje marze są bardzo niskie, nie będziesz posiadał wystarczająco środków, żeby opłacać koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w USA. To nie będzie jedynie opłata za założenia firmy w USA. Twoje miesięczne wydatki nie skończą się na opłaceniu magazynu w Stanach Zjednoczonych. Musisz być gotowy do opłacania profesjonalistów którzy będą wspierać Twoja firmę na rynku USA- co jest 3 razy droższe niż w Polsce. Nie będziesz mógł liczyć na księgowego z Polski lub znajomego prawnika ze studiów. Twój sklep internetowy w USA będzie potrzebował specjalistycznego wsparcia w takich kwestiach jak naliczanie i odprowadzanie podatków stanowych od sprzedaży.

Inwestowanie w promocję i marketing w USA

Sklep internetowy USA
Jak prowadzić sklep internetowy w USA

W 99% przypadków nikt w USA nie zna Twojego europejskiego produktu. Musisz przemyśleć i dotrzeć do dobrze wyselekcjonowanej grupy potencjalnych klientów w Stanach Zjednoczonych, chyba że masz milionowy budżet na reklamę skierowana do ponad 300 milionów ludzi. Twój produkt skierowany na Stany Zjednoczone musi pojawiać się na ekranach urządzeń mobilnych, lub na Instagram i Facebook. Musisz nieustanie przygotowywać, prowadzić i analizować kampanie e-marketingowe prowadzone na rynku USA. Jeden z moich europejskich klientów wydał i nieustanie wydaje na reklamę internetową sumę w okolicy 1 miliona dolarów.

Kompetentny drużyna TEAMUSA

Zbudowanie poważnej sprzedaży internetowej w USA wymaga posiadania grupy ludzi którzy będą posiadać odpowiednią wiedze a także będą czuć rynek amerykański. Będziesz potrzebować osoby do komunikacji z potencjalnymi klientami, jak i do obsługi klientów w USA w amerykańskiej strefie czasowej.

Sprzedaż na Amazon.com w USA nie dla wszystkich

Jest możliwe zbudowanie poważnej sprzedaży internetowej w USA nie używając kanału Amazon. Tak, traci się w ten sposób szanse na sprzedaż do 300 milionów konsumentów z których znaczna część wydaje ponad 1000 dolarów miesięcznie na zakupy internetowe. Z drugiej strony sprzedaż na Amazon wymaga poświecenia olbrzymiej ilości czasu ludzkiego, opłaty Amazon mogą sięgać 30%, a konto sprzedawcy może być zablokowane z bardzo mało poważnej przyczyny.

Reasumując, obecnie jest wiele ofert w Internecie promujących przeszkolenia jak szybko zarobić na Amazon. Niestety w większości są one prowadzone przez ludzi którzy nie osiągnęli olbrzymiego sukcesu w sprzedaży internetowej, nie mówiąc o sprzedaży poza Amazonem. Zbudowanie sklepu internetowego w USA wymaga czasu, jak i nakładów finansowych.

Myślisz ze sklep internetowy w USA jest odpowiednim kanałem sprzedaży dla Twojej firmy?

Jeżeli posiadasz ciekawe produkty i jesteś zainteresowany stworzeniem sklepu internetowego w USA i wykorzystaniu wiedzy i doświadczeń mojego klienta, napisz do mnie e-mail.