Przejdź do treści
Strona główna » Sklep internetowy w USA

Sklep internetowy w USA

  Sklep internetowy USA

  Prowadzenie sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim wymaga od zagranicznego podmiotu wyboru odpowiedniego produktu na rynek USA, sprzedawanie produktu wysoko marżowego, jak i zainwestowania w promocje i reklamę na rynku amerykańskim. Europejska firma planująca wejście na rynek amerykański z popularnym produktem na rynku europejskim może bardzo szybko rozczarować się na rynku USA. Nie ma wielkiego znaczenia co zagraniczny sprzedawca planuje sprzedawać w Stanach Zjednoczonych, ale jedyny co jest ważne to produkt, którego poszukuje potencjalny klient w USA.

  Produkt sprzedawany w kanale e-commerce na rynku amerykańskim musi być produktem wysoko marżowym. Sprzedaż produktów nisko marżowych na rynku USA będzie oznaczać konkurowanie z produktami chińskimi, ale co gorsze oznacza dla polskiego sklepu internetowego brak środków finansowych do prowadzenia i rozwoju sprzedaży internetowej w USA. Koszt prowadzenia sklepu internetowego w USA to nie jedynie opłata za założenia firmy w USA. Miesięczne wydatki związane z prowadzeniem sprzedaży internetowej w USA nie skończą się na opłaceniu magazynu w Stanach Zjednoczonych lub płacenia za usługi logistyczne Amazon FBA. Polski sprzedawca internetowy musi być gotowy do opłacania amerykańskich profesjonalistów, którzy będą wspierać podmiot prowadzący działalność na rynku USA. Polska firma nie może liczyć na księgowego z Polski lub znajomego prawnika ze studiów. Sklep internetowy USA będzie potrzebował specjalistycznego wsparcia w kwestiach prawno- podatkowych jak naliczanie i odprowadzanie podatków stanowych od sprzedaży- vat w USA, prawa własności intelektualnej, np. znaki towarowe w USA, prawa patentowe, itp.

  Sprzedaż internetowa w USA a marketing internetowy

  Prowadzenie sprzedaży internetowej w USA będzie wymagać poważnego inwestowania w reklamę i marketing na rynku amerykańskim. Dlaczego? W 99% przypadkach amerykański konsument nie będzie znał europejskiej marki lub firmy sprzedającej produkty na rynku amerykańskim. Jakiego rodzaju sumy będą potrzebne na marketing internetowy w USA? To będzie zależne od konkurencji na rynku amerykańskim. Poniżej przykład wydatków naszego klienta prowadzącego sklep internetowy w USA.

  Marketing internetowy USA
  Marketing internetowy USA

  Sklep internetowy w USA kwestie rynkowe

  Polski sprzedawca będzie musiał podjąć wiele ważnych decyzji związanych z prowadzeniem sklepu internetowego w USA. Ponieważ w większości przypadków polska marka nie jest znaną marką na amerykańskim rynku a sprzedawca nie posiada olbrzymiego budżetu na marketing internetowy na rynku USA, sprzedawca internetowy będzie musiał wyselekcjonować grupę potencjalnych klientów w Stanach Zjednoczonych, do których skieruje swoją ofertę internetową. Opcja B to gdy sprzedawca internetowy w USA posiada milionowy budżet na reklamę skierowana do ponad 320 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Polski sklep internetowy w USA musi wziąć pod uwagę fakt, że konsumenci robią zakupy internetowe na urządzeniach mobilnych. Strony produktu muszą być szybkie, a zdjęcia produktów dobrze widoczne na ekranach urządzeń mobilnych. Sklep internetowy w USA musi być posiadaczem praw do zdjęć i treści używanych na swoich stronach internetowych. Jeśli ta kwestia będzie niezabezpieczona w USA, znalezienie takich materiałów przez ich autorów będzie bardzo łatwe, a konsekwencje prawne bardzo drogie. Inna kwestia to big data- prowadzenie sklepu internetowego wymaga nieustannego analizowania kampanii e-marketingowych prowadzonych na rynku USA jak i danych zbieranych ze stron sklepu internetowego.

  Obsługa sklepu internetowego w USA

  Samo zbudowanie sklepu internetowego w USA to za mało. W USA Amazon narzucił na wszystkich sprzedawców internetowych bardzo wysoki standard obsługi klienta co wymaga od zagranicznych sprzedawców internetowych zatrudnienia pracowników lub zewnętrznych profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednią profesjonalną wiedzę. Stworzenie treści używanych przy prowadzeniu sprzedaży e-commerce wymaga zatrudnienie osoby, która jest urodzona w USA, mieszkającej tutaj i której ojczystym językiem jest język amerykański. Nawet Kanadyjczycy inaczej opisują produkty, jak i tworzą “content marketing“.  Polski sklep internetowy podbijający amerykański rynek e-commerce potrzebuje zatrudnić osobę, która czuje rynek amerykański. Obsługa sklepu internetowego będzie wymagać osoby do komunikacji z potencjalnymi klientami, jak i do obsługi klientów w USA w amerykańskiej strefie czasowej. Jeśli elementem sprzedaży internetowej w USA jest kanał Amazon FBA, polski sklep internetowy będzie wymagał zatrudnienia doświadczonej osoby tylko do obsługi sprzedaży Amazon. Firma Amazon niestety nie stoi po stronie sprzedawców, jeden prosty błąd i sprzedaż internetowa na Amazon USA będzie zawieszona.

  Sprzedaż na Amazon USA nie dla wszystkich

  Warto zaznaczyć, iż sprzedaż na Amazon.com to nie jedyna opcja na robienie dobrych biznesów w Stanach Zjednoczonych. Polski sprzedawca internetowy może zbudować sprzedaż internetową w USA nie używając od kanału Amazon FBA. Tak, traci się w ten sposób szanse na sprzedaż do 320 milionów konsumentów, z których znaczna część wydaje ponad 1400 dolarów rocznie na zakupy internetowe poprzez Amazon Prime. Z drugiej strony sprzedaż na Amazon USA wymaga poświęcenia olbrzymiej ilości czasu ludzkiego, opłaty Amazon będą sięgać 30%, a konto sprzedawcy może być zablokowane w parę minut z bardzo mało poważnej przyczyny. Konto na amazon.com może być zablokowane przez Chińską konkurencja, która posiada parę kont Amazon i ma niewiele do stracenia.  Który sprzedawca Amazon podejmie się dochodzenia praw przed sądem w USA gdy z drugiej strony będzie chińska firma widmo? W 2021 jest wiele ofert w Internecie promujących przeszkolenia jak szybko zarobić prowadząc sprzedaż na Amazon. Niestety w większości przypadków są one prowadzone przez ludzi, którzy nie osiągnęli olbrzymiego sukcesu w sprzedaży na rynku USA, nie mówiąc o zbudowaniu sprzedaży poza kanałem Amazon.com. Prowadzenie sklepu internetowego w USA, jak i zbudowanie marki na rynku USA wymaga czasu, oraz nakładów finansowych.

  Planujesz założyć sklep internetowy w USA?

  Jeżeli posiadasz ciekawy produkt i jesteś zainteresowany prowadzeniem sprzedaży internetowej w USA, firma Merxton pomoże przy stworzeniu w pełni funkcjonalnego sklep internetowego w Stanach Zjednoczonych, wraz z lokalną obsługą sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim. Prosimy o kontakt.