Sklep internetowy w USA

Sklep internetowy USA

Prowadzenie sklepu internetowego w USA, sprzedaży internetowej na rynku amerykańskim wymaga od polskiego sprzedawcy między innymi: wyboru produktu na rynek USA, sprzedawanie produktu wysoko marżowego jak zainwestowania w promocje na rynku amerykańskim. Polska firma planująca wejście na rynek amerykański z polskim produktem dobrze sprzedającym się na rynku europejskim może bardzo szybko rozczarować się na rynku USA. Nie jest najważniejsze co polski sprzedawca planuje sprzedawać w Stanach Zjednoczonych, ale co poszukuje potencjalny klient w USA. Czy polski produkt rozwiązuje realny problem klienta amerykańskiego?

Produkt oferowany w kanale internetowym na terenie USA musi być produktem wysoko marżowym. Sprzedaż internetowa produktów nisko marżowych na rynku USA będzie oznaczać konkurowanie z produktami chińskimi, ale co gorsze oznacza dla polskiego sklepu internetowego brak środków finansowych do prowadzenia i rozwoju sprzedaży internetowej w USA. Koszt prowadzenia sklepu internetowego w USA to nie jedynie opłata za założenia firmy w USA. Miesięczne wydatki związane z prowadzeniem sprzedaży internetowej w USA nie skończą się na opłaceniu magazynu w Stanach Zjednoczonych lub płacenia za usługi logistyczne Amazon FBA. Polski sprzedawca internetowy musi być gotowy do opłacania amerykańskich profesjonalistów, którzy będą wspierać podmiot prowadzący działalność na rynku USA. Polska firma nie może liczyć na księgowego z Polski lub znajomego prawnika ze studiów. Sklep internetowy USA będzie potrzebował specjalistycznego wsparcia w kwestiach prawno- podatkowych jak naliczanie i odprowadzanie podatków stanowych od sprzedaży- vat w USA, prawa własności intelektualnej, np. znaki towarowe w USA, prawa patentowe, itp.

Sprzedaż internetowa w USA wymaga inwestowania w promocję i marketing na rynek USA

Prowadzenie sprzedaży internetowej będzie wymagać poważnego inwestowania w reklamę i promocję na rynku amerykańskim. Dlaczego? W 99% przypadkach amerykański konsument nie będzie znal marki lub firmy sprzedającej produkty na rynku amerykańskim. Jakiego rodzaju sumy będzie trzeba przeznaczyć na marketing internetowy w USA? To będzie zależne od konkurencji na rynku amerykańskim. Oto przykład wydatków mojego klienta, który prowadzi sklep internetowy USA.
marketing sklep w USA
Jak promować sklep internetowy w USA

Jak prowadzić sklep internetowy

Polski sprzedawca będzie musiał podjąć wiele ważnych decyzji związanych z prowadzeniem sklepu internetowego w USA. Ponieważ w większości przypadków polska marka nie jest znana marką na rynku USA a sprzedawca nie posiada olbrzymiego budżetu na marketing internetowy na rynku USA, sprzedawca internetowy będzie musiał wyselekcjonować grupę potencjalnych klientów w Stanach Zjednoczonych, do których skieruje swoją ofertę internetową. Opcja B to gdy sprzedawca internetowy w USA posiada milionowy budżet na reklamę skierowana do ponad 320 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Polski sklep internetowy w USA musi wziąć pod uwagę fakt, że konsumenci robią zakupy internetowe na urządzeniach mobilnych. Strony produktu muszą być szybkie, a zdjęcia produktów dobrze widoczne na ekranach urządzeń mobilnych. Sklep internetowy w USA musi być posiadaczem praw do zdjęć i treści używanych na swoich stronach internetowych. Jeśli ta kwestia będzie niezabezpieczona w USA, znalezienie takich materiałów przez ich autorów będzie bardzo łatwe, a konsekwencje prawne bardzo drogie. Inna kwestia to big data- prowadzenie sklepu internetowego wymaga nieustannego analizowania kampanii e-marketingowych prowadzonych na rynku USA jak i danych zbieranych ze stron sklepu internetowego.

Obsługa sklepu internetowego w USA

Samo zbudowanie sklepu internetowego w USA to za mało. W USA Amazon narzucił na wszystkich sprzedawców internetowych bardzo wysoki standard obsługi klienta co wymaga od zagranicznych sprzedawców internetowych zatrudnienia pracowników lub zewnętrznych profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednią profesjonalną wiedzę. Stworzenie treści używanych przy prowadzeniu sprzedaży e-commerce wymaga zatrudnienie osoby, która jest urodzona w USA, mieszkającej tutaj i której ojczystym językiem jest język amerykański. Nawet Kanadyjczycy inaczej opisują produkty jak i tworzą „content marketing„.  Polski sklep internetowy podbijający amerykański rynek ecommerce potrzebuje zatrudnić osobę, która czuje rynek amerykański. Obsługa sklepu internetowego będzie wymagać osoby do komunikacji z potencjalnymi klientami, jak i do obsługi klientów w USA w amerykańskiej strefie czasowej. Jeśli elementem sprzedaży internetowej w USA jest kanał Amazon FBA, polski sklep internetowy będzie wymagał zatrudnienia doświadczonej osoby tylko do obsługi sprzedaży Amazon. Firma Amazon niestety nie stoi po stronie sprzedawców, jeden prosty błąd i sprzedaż internetowa na Amazon USA będzie zawieszona.

Sprzedaż na Amazon USA nie dla wszystkich

Warto zaznaczyć, iż istnieje życie poza Amazon.com. Polski sprzedawca internetowy może zbudować sprzedaż internetową w USA nie używając od samego początku kanału Amazon USA. Tak, traci się w ten sposób szanse na sprzedaż do 320 milionów konsumentów, z których znaczna część wydaje ponad 1400 dolarów rocznie na zakupy internetowe poprzez Amazon Prime. Z drugiej strony sprzedaż na Amazon USA wymaga poświęcenia olbrzymiej ilości czasu ludzkiego, opłaty Amazon będą sięgać 30%, a konto sprzedawcy może być zablokowane w parę minut z bardzo mało poważnej przyczyny. Konto amazon może być zablokowane przez Chińską konkurencja, która posiada parę kont Amazon i ma niewiele do stracenia na rynku USA.  Który sprzedawca Amazon podejmie się dochodzenia praw przed sądem w USA gdy z drugiej strony będzie chińska firma widmo? W 2021 jest wiele ofert w Internecie promujących przeszkolenia jak szybko zarobić prowadząc sprzedaż na Amazon. Niestety w większości przypadków są one prowadzone przez ludzi, którzy nie osiągnęli olbrzymiego sukcesu w sprzedaży na rynku USA, nie mówiąc o zbudowaniu sprzedaży poza kanałem Amazon.com. Prowadzenie sklepu internetowego w USA jak i zbudowanie marki na rynku USA wymaga czasu, oraz nakładów finansowych.

Sklep internetowy USA

Jeżeli posiadasz ciekawy produkt i jesteś zainteresowany prowadzeniem sprzedaży internetowej w USA mogę stworzyć dla Ciebie w pełni funkcjonalny sklep internetowy w USA wraz z lokalną obsługą sklepu internetowego, proszę o kontakt.

sklep e commerce 2021